Auszeichnung

Główny analityk bankowy zaleca inwestowanie w Bitcoin teraz

Główny analityk bankowy zaleca inwestowanie w Bitcoin teraz
Ari Wald, szef analizy technicznej w banku inwestycyjnym Oppenheimer, mówi, że nadszedł czas, aby zainwestować w Bitcoin.

Rozmawiając z CNBC, Wald wskazał zarówno złoto jak i Bitcoin Era jako solidne inwestycje ze względu na ich obecny impet wzrostowy.

Bitcoin i gwałtowny wzrost złota
W ostatnim czasie złoto osiągnęło rekordowy poziom, obecnie jego obrót wynosi 1.969 USD [2.727 USD] za uncję. W międzyczasie BTC osiągnęła 11-miesięczny haj, kiedy przekroczyła barierę 11.000 USD [15.230 USD] na początku tego tygodnia. Największa kryptokur waluta na świecie w momencie pisania wynosiła 10.990 [15.221] USD.

W związku z problemami, które obecnie dotykają świat, inwestorzy zaczęli inwestować w złoto i BTC. Trwająca pandemia COVID-19, rozprawianie się Chin z demokracją w Hongkongu, rywalizacja USA i Chin oraz inne obawy powodują, że ludzie szukają bezpiecznych schronień, aby zaparkować swoje pieniądze.

Mówiąc o złocie i Bitcoinie, Ari Wald powiedział: „Zalecaliśmy złoto jako sposób na rozbudowę bilansu [Rezerwy Federalnej]. W rzeczywistości jest to towar o wysokiej dynamice, zajmuje najwyższe miejsce wśród wszystkich towarów pod względem dynamiki“.
Dodał: „Zalecamy trzymanie się go, ale myślę, że warto zwrócić uwagę na Bitcoina, który nie jest tak rozbudowany. Bitcoin odwraca swój trend spadkowy sięgający szczytu w 2017 roku. Jeśli jesteś długoterminowym posiadaczem, to jest to typ akcji, który chciałbyś zobaczyć.“

Główny analityk bankowy zaleca inwestowanie w Bitcoin teraz

Nie wszyscy na pokładzie
Prezes Gradient Investments, Michael Binger, zauważył w segmencie CNBC, że nadal preferuje złoto od BTC.

Powiedział: „Pomiędzy tymi dwoma rzeczami, bardzo bym się tu oparł na złotej stronie. Kiedy się nad tym zastanowić, to jest to naprawdę środowisko Goldilocks dla inwestorów w złoto właśnie teraz. Chodzi mi o to, że masz słabego dolara, masz ujemne realne stopy procentowe. Wszystko to opiera się na perspektywie wzrostu inflacji.“

Jednak Binger zgodził się z Waldem, że BTC cieszy się wzrostem. Jego uwaga co do kryptorej waluty jest taka, że nie jest to jeszcze „ważna waluta“.

Inną ważną osobą, która ostatnio dyskutowała o złocie i BTC jest Michael Novogratz, były dyrektor funduszu hedgingowego, który stał się obrońcą kryptoflady. Powiedział on CNBC, że wiele pieniędzy zostało właśnie przelanych na oba towary, dodając, że zainteresowanie Bitcoinem rośnie ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Powiedział jednak, że dla takich inwestorów będzie to krzywa uczenia się, jeśli chodzi o krypto walutę. Zauważa on, że „złoto istnieje od 3000 lat. Całkiem łatwo je kupić. W Bitcoin jest gra adopcyjna, której nie ma w złocie. Ale lubię je obie.“